ASUS’tan El Konsolu Hamlesi: ROG Ally 2024 Geliyor

ASUS, popüler el konsolu ROG Ally için güncelleme planlarını duyurdu. ROG Ally 2024 adıyla piyasaya sürülmesi beklenen yeni model, mevcut sürümün bazı sorunlarını çözerek daha iyi bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor.

ROG Ally kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan SD kart uyumsuzluğu 2024 modelinde giderilmiş olacak. ASUS, mevcut modellerde yaşanan bu sorunun farkında ve garanti kapsamında hem konsolları tamir ediyor hem de hasar gören SD kartların ücretini iade ediyor.

Yeni modelin işlemci veya grafik birimi gibi donanım bileşenlerinde büyük bir değişiklik içermesi beklenmiyor. Mevcut ROG Ally özel olarak el konsolları için tasarlanmış Ryzen Z1 “Phoenix” işlemcisini kullanıyor. 2024 modelinin de aynı işlemci serisine devam etmesi muhtemel.

Bazı oyun severler, ASUS’un yeni nesil AMD Strix Point işlemciyle donatılmış bir ROG Ally 2 üzerinde çalışabileceğini düşünüyor. Ancak bu modelin gerçekleşmesi durumunda ROG Ally 2 adıyla ve Ryzen Z2 işlemciyle piyasaya sürülmesi daha olası.

ROG Ally 2024 hakkında daha fazla detayın önümüzdeki haftalarda, belki de Computex 2024’te açıklanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir